Setmana Santa 2022

Setmana Santa 2022

 

Programa d’Actes de Setmana Santa 2022

DE L’11 AL 13 DE MARÇ
“LA VENERACIÓ” del “Nostre Pare Jesús Natzarè”
La imatge del “Nostre Pare Jesús Natzarè” serà exposada tot el dia i en el horari d’apertura de l’església.

DISSABTE, 12 DE MARÇ
19.30 h. Missa de les Confraries de “Nostre Pare Jesús Natzarè” i del Sant Sepulcre.

DIVENDRES, 25 DE MARÇ
19.30 h. Inauguració de l’exposició “La memòria del cor… és l’agraïment” de la Confraria del Sant Sepulcre, a la Sala d’Exposicions de la Biblioteca Municipal (Oberta fins Setmana Santa).

DISSABTE, 26 DE MARÇ
20.30 h. Missa de la Confraria del “Santíssim Crist de la Bona Mort”. Prèviament, trasllat del Crist a l’església.
Itinerari: des de carrer Crevillent núm. 9, per Crevillent, Luis Rivera, Enginyer Mira, Plaça de la Constitució.

DIUMENGE 27 DE MARÇ
19.30 h. Missa i tot seguit “Concert de Polifonia” a càrrec de la Coral “Aromas de Guardamar”.

DEL DISSABTE 2 AL DIVENDRES 8 D’ABRIL
Solemne “Septenari en honor de la Santíssima Mare de Déu de la Soledat”, amb el següent horari:
A les 18.45 h. El Rosari
A les 19.30 h. La Santa Missa
Predicaran els sacerdots de la parròquia. El primer dia es farà l’acte d’admissió de les noves confrares.

DIVENDRES, 1 D’ABRIL
22.00 h. Solemne Via Crucis de la “Germandat de la Flagel·lació del Senyor”.
Itinerari: Enginyer Mira, Rosari, Sant Pere, Migdia i Vicente Ramos.

DIUMENGE, 3 D’ABRIL
17.00 h. Desfilada-Convocatòria de Bandes de Cornetes i Tambors de les confraries i trasllat d’estendards a la parròquia de Sant Jaume pel carrer Major. A l’Eucaristia, la Junta Major ofrenarà el Ciri Pasqual. Finalitzada la Santa Missa, l’Agrupació Musical de Guardamar farà el “Pregó de la Setmana Santa 2022″.

8 D’ABRIL. DIVENDRES DE DOLORS
22.00 h. Solemne Via Crucis amb la imatge de “Nostre Pare Jesús Natzarè”.
Itinerari: Eixida des de l’església, Enginyer Mira, Rosari, Gratitud, Sant Emigdi, Plaça de la Constitució, Enginyer Mira i entrada a l’església.

DISSABTE, 9 D’ABRIL
19.30 h. Missa de les Confraries de “La Pregària de Jesús a l’Hort”, “El Nostre Pare Jesús de la Caiguda” i “Sant Joan Evangelista”.
20.30 h. Missa de la Germandat de “La Flagel·lació del Senyor”.

10 D’ABRIL. DIUMENGE DE RAMS
10.30 h. Processó de les Palmes, amb la imatge de “Jesús Triomfant”.
Itinerari: eixida des de l’església de Sant Jaume, Enginyer Mira, Vicente Ramos, Sant Francesc, carrer i plaça del Rosari (Benedicció de les Palmes), Rosari, Sant Jaume, Plaça d’Abastos, Enginyer Mira.
12.00 h. Santa Missa
19.30 h. Santa Missa. En finalitzar l’Eucaristia, Processó de les Mantellines, amb les Confraries de “Sant Joan Evangelista” i la “Santíssima Mare de Déu de la Soledat”.
Itinerari: eixida des de l’església de Sant Jaume, Vicente Ramos, Sant Eugeni, Sant Pere, Plaça d’Abastos, Sant Emigdi, Gratitud, Larramendi, Sant Jaume, Plaça d’Abastos, Enginyer Mira i entrada a l’església.

11 D’ABRIL: DILLUNS SANT
21.00 h. Representació de “El Sant Sopar” a la porta de l’església de Sant Jaume, a continuació, Processó de la Confraria de la “Pregària de Jesús a l’Hort”. Al carrer del Mar (sobre les 22.30 h) escenificació del “Prendiment” i a l’entrada a l’església de “El Sanedrí”.
Itinerari: eixida des de l’església de Sant Jaume, Enginyer Mira, Plaça d’Abastos, Sant Emigdi, Gratitud, Plaça Llauradors, Gratitud, Colom, Sant Jaume, Mar, Enginyer Mira i entrada a l’església.

12 D’ABRIL: DIMARTS SANT
21.30 h. Processó de la Germandat de la “Flagel·lació del Senyor”. En arribar a l’esplanada final del carrer del Castell (al voltant de les 22:30 h), representació del “Lavatori de Pilatos”.
Itinerari: eixida des de l’església de Sant Jaume, Enginyer Mira, Plaça d’Abastos, Sant Jaume, Larramendi, Gratitud, Plaça del Rosari, Castell, Plaça i carrer del Rosari, Enginyer Mira i entrada a l’església.

13 D’ABRIL: DIMECRES SANT
19.30 h. Trasllat de la “Santíssima Mare de Déu dels Dolors” des del Saló de Trons per l’itinerari de costum.
20.30 h. Trasllat de “Nostre Pare Jesús de la Caiguda” pel carrer Miguel Hernández, Enginyer Mira.
21.30 h. Trobada de Jesús amb la Mare de Déu, Sant Joan i la Verònica al “Carrer de l’Amargor” amb les Confraries de “Nostre Pare Jesús Natzarè”, Sant Joan Evangelista i la Santíssima Verge dels Dolors (carrer Enginyer Mira).
22.00 h. Processó de les Confraries de “Nostre Pare Jesús Natzarè”, “Nostre Pare Jesús de la Caiguda” i la “Santíssima Mare de Déu dels Dolors”. Al carrer Vicente Ramos representació de “Tres Caigudes”.
Itinerari: eixida des de l’església de Sant Jaume, Enginyer Mira, Avda. País Valencià, Migdia, Vicente Ramos.

14 D’ABRIL: DIJOUS SANT
18.00 h. Missa resada
20.00 h. Missa Solemne “In Coena Domini”
21.30 h. Trasllat del Senyor del Mont fins a l’església per l’itinerari de costum
23.00 h. Representació de “El Calvari: crucifixió, set paraules i mort del Senyor” a la porta de l’església de Sant Jaume.
23.30 h. Processó del Silenci amb la Confraria del “Senyor del Mont”.
Itinerari: eixida des de l’església de Sant Jaume, Plaça d’Abastos, Sant Emigdi, Nord, Alacant, carrer i plaça del Rosari, Enginyer Mira i entrada al temple.
La Coral “Aromas de Guardamar” interpretarà polifonia sacra.
A l’entrada de la processó “Hora Santa” davant del Monument.

15 D’ABRIL: DIVENDRES SANT
10.00 h. LAUDES davant del Monument
17.00 h. Sants Oficis de la Mort del Senyor
20.00 h. Trasllat del “Sant Sepulcre” des de la Confraria de Pescadors.
Itinerari: Colom núm.7, Sant Jaume, Plaça de la Constitució i entrada al temple per la porta Major.
20.30 h. SOLEMNE PROCESSÓ GENERAL DEL SANT SOTERRAMENT DE CRIST, amb les Confraries de “La Pregària a l’Hort”, “Flagel·lació del Senyor”, “Nostre Pare Jesús Natzarè”, “Nostre Pare Jesús de la Caiguda”, “Santíssima Mare de Déu dels Dolors”, “Santíssim Crist de la Bona Mort” , “Maria Santíssima del Mont”, “Sant Sepulcre”, “Sant Joan Evangelista” i “Santíssima Mare de Déu de la Soledat”.
Itinerari: eixida des de l’església de Sant Jaume, Enginyer Mira, Plaça d’Abastos, Sant Emigdi, València, Major, Plaça Constitució, avinguda País Valencià, Migdia, Vicente Ramos i entrada a l’església.

16 D’ABRIL: DISSABTE SANT
22.00 h. Benedicció del Foc, Vigília Pasqual i Missa Solemne de la Resurrecció del Senyor.

17 D’ABRIL: DIUMENGE DE RESURECCIÓ
09.00 h. Santa Missa
10.00 h. Trobada de la “Santíssima Mare de Déu” i processó de “La Dolorosa” i de “La Soledat”, les quals acompanyaran la imatge de la “Immaculada Concepció” de dol, juntament amb representacions de la resta de confraries que acompanyaran “l’Àngel de la Resurrecció” i el “Santíssim Sagrament”.
Itinerari: eixida de l’església de Sant Jaume, Enginyer Mira (trobada), Vicente Ramos, Sant Francesc, Sant Pere, Plaça Abastos, Sant Emigdi, València, Larramendi, Sant Jaume, Plaça d’Abastos, Enginyer Mira, entrada a l’església.

DISSABTE, 23 D’ABRIL.
20.30 h. Missa de la Junta Major de Confraries

NOTA: La Junta Major de Confraries podrà variar aquesta programació i itineraris per motius de força major.